Chciałbym mieć psa...

Gdyby Starszy i Młodszy marzyli o psie, tak jak ja w dzieciństwie i gdyby zamęczali mnie tym swoim marzeniem każdego dnia (tak jak ja swoich rodziców), z pewnością podsunęłabym im tę książkę.

Chciałbym mieć psa, czyli jak wychować człowieka
tekst: Elf i Marcin Pałasz
Wydawnictwo Skrzat, 2014

Autorem tego niezwykłego poradnika jest Elf, pies i bohater książek swego Pana, czyli Marcina Pałasza. Tym razem to on postanowił wziąć sprawy w swoje łapy i podyktował swemu Panu wiele istotnych informacji, które warto znać decydując się na posiadanie czworonożnego przyjaciela. A że Marcin Pałasz jako jeden z niewielu ludzi zna psi język, pięknie nam to wszystko spisał i przedstawił w tej oto niewielkiej, a jakże interesującej książce.

"To poradnik dla wszystkich, którzy marzą o prawdziwej przyjaźni z czworonogiem. Chciałem im uświadomić, że do przyjęcia psa pod swój dach człowiek musi być przygotowany (czytaj: wychowany). bo każdy czworonóg to nie tylko ogromna frajda, lecz także obowiązek."*
Pies rasowy czy wielorasowy? Kupić czy przygarnąć? Jeśli znacie książki o Elfie z pewnością wiecie, że on trafił do swej nowej rodziny wprost ze schroniska. Spotkało go ogromne szczęście, bo każdy pies potrzebuje "Swojego Własnego Człowieka". Warto zastanowić się zatem przed zakupem drogiego rasowego pieska czy nie odwiedzić najpierw schroniska. 
Czy ma być to pies duży czy też mały? Duże psy przecież potrzebują przestrzeni, a niektóre rasy znacznie więcej ruchu i zabawy niż inne.
Spacery, karmienie, wyjazdy z psem, jak poradzić sobie z wybrykami młodych psiaków (pogryzione kapcie, meble itd), choroby.. Starość.. W tym małym poradniku znalazło się wiele ciekawych tematów, które Elf postanowił omówić, by uświadomić ludziom ich błędy, które wynikają często ze złego rozumienia psiej psychiki, lub po prostu z niewiedzy..Elf cierpliwie tłumaczy ludzkim czytelnikom co tak naprawdę jest potrzebne do szczęścia czworonogom. Często też zwyczajnie dziwi się ludziom. Cóż.. Nie wszyscy potrafią komunikować się z psami, nie każdy rozumie ich potrzeby. W tej książce psi autor postawił sobie za cel wychować człowieka! :-)

Tak... Gdyby Starszy i Młodszy marzyli o psie ta lektura z pewnością bardzo by im pomogła zrozumieć z czym wiąże się posiadanie psa.. Ale moje chłopaki o psie nie marzą... Bo w naszym domu od 14 lat mieszka już pies! Nasza suka o wdzięcznym imieniu BABA to już emerytka. Towarzyszy chłopakom od zawsze... Można by rzec, że to ich starsza siostra :-)
Jednak książkę wraz ze Starszym chętnie przeczytaliśmy i Wam również polecamy!
* cytat z książki

Komentarze

Prześlij komentarz