Pomelo rośnie


Jak ten czas płynie… Nasze pierwsze spotkanie z fantasłonicznym Pomelo opisałam w 2012 roku… Od tej pory urośli moi mali, domowi czytelnicy… Urósł sam Pomelo. Najnowsza książka o nim jest słusznego wzrostu, i o wzroście w niej będzie mowa …. 
Pomelo rośnie
tekst: Ramona Bădescu
przekład: Katarzyna Skalska
ilustracje: Benjamin Chaud
Wydawnictwo Zakamarki, 2018 
Gdy pewnego dnia różowy słoń Pomelo dostrzeże, że dmuchawiec pod którym mieszka jakoś dziwnie się zmniejszył, zaczyna bacznie przyglądać się swemu otoczeniu. Sprawdza i porównuje. Gdy zrozumie, że urósł, przepełni go wielka radość ale zaraz potem, zacznie jak zawsze, zadawać sobie pytania. Pojawią się wątpliwości, obawy, strach… Pytania. Mnóstwo pytań… 
Czy zmieni również kolor? Czy nie urośnie za bardzo? Czy będzie tak mądry jak jego przyjaciel Gantok? Czy gdy jest się dużym można się wygłupiać? 

Pytania, plany, marzenia. Radość pomieszana ze strachem. Tak zwykle bywa, gdy przed nami nieznane… 
Jak to jest być dużym? Rośnięcie… Oby tylko nie wymknęło się spod kontroli! Oby bycie dużym było równie ciekawe co bycie małym. 
Czy Pomelo jest gotowy na nową przygodę jaką jest bycie dużym? Sprawdźcie koniecznie! 
Seria książek o niezwykłym słoniu, który mieszka w ogrodzie pod dmuchawcem,  to wspaniała propozycja dla wszystkich, którzy lubią niebanalne książki dla dzieci. Opowieści o nim to wachlarz emocji i sytuacji z którymi mają do czynienia najmłodsi. Każde spotkanie z filozofującym Pomelo jest dobrym punktem wyjścia do rozmów z dziećmi na tematy wszelakie. To książka zarówno refleksyjna jak i dowcipna… Zresztą wystarczy spojrzeć na te wspaniałe ilustracje!

Pomelo fajny jest i jeśli jeszcze go nie znacie - koniecznie nadróbcie zaległości! Ale zacznijcie od pierwszych tytułów i mniejszych książek. A jak już przerobicie Pomela zakochanego, Pomela który śni, zastanawia się, wyrusza z mur swego ogrodu, podróżuje... Pomela który poznaje kształty, kolory i przeciwieństwa - wtedy sięgnijcie po książkę o tym jak POMELO ROŚNIE!

Komentarze