Kostek i ostatni cyrkowy tygrys


Kostek to niewidzialny pies, a właściwie "psi duch". Był ukochanym przyjacielem pewnej dziewczynki, Dusi. Trochę to trwało zanim pies i dziewczynka spotkali się ponownie. I to na tym świecie. Wielu z nas pragnie wierzyć, że zwierzęta po śmierci wciąż są blisko nas.
Druga część przygód psiego ducha i jego niewidzialnych przyjaciół, to kolejna wzruszająca historia o przyjaźni, która trwa dłużej niż ziemski żywot... /o pierwszej części pisałam tutaj - KLIK/


Kostek i ostatni cyrkowy tygrys
Claire Barker
il. Ross Collins
przekład: Małgorzata Hesko - Kołodzińska i Piotr Budkiewicz
Wydawnictwo Media Rodzina, 2016


Wiekowa posiadłość Pepperów to miejsce niezwykłe nie tylko ze względu na swoją bogatą historię. Jej obecni mieszkańcy to ludzie nietuzinkowi. Ekscentryczny lord Hektor Pepper i jego żona lady Izolda, tworzą doprawdy niecodzienną parę. W tej rodzinie tylko ich córka wydaje się zwyczajną osóbką. Jednak ci, którzy czytali część pierwszą wiedzą, że Dusia nie jest zwykłą dziewczynką. Swój wolny czas spędza głównie z duchami zwierząt zamieszkującymi dom. Najważniejszy jest Kostek, jej ukochany pies, który nie mógł pogodzić się z tym, że odszedł z tego świata. Na szczęście udało mu się nawiązać kontakt ze swoją panią i od tej pory znów są razem. W domu mieszkają jeszcze inni pupile /czyli zwierzęta które należały do poprzednich mieszkańców tego domu/ - chomik Marcin, Gąsior Gabriel, zając Walenty i małpa Orlando.W kolejnym tomie przygód, ojciec Dusi wpada na pomysł by udostępnić zwiedzającym swoją ogromną kolekcję kapeluszy. Pragnie otworzyć dom dla turystów. W tym celu dokupuje jeszcze dodatkowe niezwykłe nakrycia głowy, tym samym lekką ręką wydając wszystkie rodzinne pieniądze...
O ile na początku pomysł wydaje się niezwykłą zachcianką, teraz w obliczu utraty fortuny - staje się koniecznością.
I znów ich córka, Dusia musi wziąć sprawy w swoje ręce, bo w tej rodzinie to ona jest najbardziej odpowiedzialną i dojrzałą osobą... Na początku trzeba doprowadzić dom do ładu.W tym pomogą jej niewidzialni przyjaciele. Oni również zajmą się odpowiednią reklamą w prasie. Wiadomo, że nic tak nie przyciąga turystów, jak niezwykłe i tajemnicze miejsca, gdzie straszą duchy!


Kolekcja niezwykłych nakryć głowy i wyjątkowo niejadalna kuchnia lady Izoldy / jak dobrze, że w zestawie jest miseczka do wypluwania/ budzą ogromne zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Posiadłość Pepperów staje się „najlepszą najgorszą atrakcją turystyczną w kraju”.

Niewidzialni przyjaciele świetnie wywiązują się z powierzonych zadań. Każdy odwiedzający dom Pepperów jest odpowiednio wystraszony. Pojawia się kolejny pomysł by zaprosić do Pechowej Woli cyrk. Cyrk przyjeżdża, lecz okazuje się, że nie ma w nim żadnych zwierząt, a zwłaszcza tygrysa, który tak wspaniale prezentował się na reklamie w gazecie.

Jednak Kostek, psi duch, który doskonale wyczuwa zapachy /wiedzieliście, że szczęśliwi ludzie pachną jak ciepły tost z masłem, a gburowaci zalatują zardzewiałymi gwoździami i błotem?/ wywęszy w namiocie cyrkowym obecność olbrzymiego pupila. Pupila ze złamanym sercem, który nie może nawiązać kontaktu ze swym ukochanym właścicielem i panem... Tak poznają tygrysa Radzia, czyli największego podróżnika wśród domowych duchów. Od kilku lat nie żyje, ale wciąż nie może się z tym pogodzić... Nie tylko on zresztą...

Ta książka to kolejna porcja zabawnych i wzruszających przygód niezwykłej grupy przyjaciół. Niewidzialni pupile troszczą się o swoich mieszkańców. Sprzątają, straszą a gdy trzeba pomogą odzyskać skradziony rubin, który sprowadził na kilka dni do swej posiadłości nieodpowiedzialny lord Pepper. Najważniejsze jednak, że pomogą połączyć się kolejnemu zwierzakowi ze swoim panem.

 


Seria książek o Kostku to dobra propozycja dla wszystkich,
którzy lubią pełne humoru historie oraz dla tych, którzy wierzą, że

"Przyjaźń jest wieczna..."

Komentarze