Świąteczne polecanki - #3ŚWIĄTECZNIE I Z DUŻĄ ILOŚCIĄ ŚNIEGU 
 
Zakamarki od czterech lat, pod koniec listopada serwują nam świąteczną opowieść w 24 rozdziałach. Na każdy dzień grudnia. Oto kolejna, wzruszająca ale też zabawna, pełna filozoficznych wątków opowieść do czytania w każdy grudniowy wieczór aż do Wigilii!
Zbliżają się Święta. Młody prosiak Rufus, za radą starego knura, ucieka z transportu do rzeźni. Niedługo potem spotyka równie bezdomną kotkę. Razem zasiedlają opuszczoną chatę, gdzie jak się okazuje, mieszkają jeszcze dwie myszy. Ale lista lokatorów niebawem znacznie się powiększy – ich chata zacznie pękać w szwach! Przyjaciele przygotowują się do Świąt, korzystając z książki "Święta w naszym domu", bo sami niewiele o nich wiedzą. Cudowna! Jesteśmy właśnie w trakcie lektury!

 
10 lat po premierze na Zakamarkową półkę wróciła książka „Patrz, Madika, pada śnieg!” Astrid Lindgren.
 
Nareszcie spadł śnieg na Czerwcowym Wzgórzu! Madika i Lisabet jak oszalałe bawią się w śniegu. Nawet tata daje się wciągnąć do bitwy na śnieżki. Następnego dnia Madika jest chora i musi zostać w domu, kiedy Lisabet z jedzie ze służącą Alvą do miasta po prezenty pod choinkę. Przed sklepem stoją sanie. Lisabet staje ukradkiem na płozach. Sanie ruszają i pędzą prosto do ciemnego, zimnego lasu. Jak uda jej się wrócić do domu?
Opowieść pełna emocji i śniegu, zilustrowana przez  Ilon Wikland.
 
 
 
 
Kolejne opowiadanie również Astrid Lindgren, tym razem zilustrowane przez mało jeszcze znaną w Polsce Marit Törnqvist. Akcja toczy się przed świętami Bożego Narodzenia a na ilustracjach, piękna, biała, pełna śniegu zima...
Johan i jego rodzice mieli tylko jedną krowę. Niestety, pewnego zimowego dnia Embla zjadła gwóźdź i zdechła. Johan jest zrozpaczony – dlaczego takie nieszczęście musiało spotkać jego jedyną, ukochaną krowę? Niedługo potem, odgarniając wieczorem śnieg z obejścia, Johan słyszy dziwne odgłosy dochodzące od strony gościńca. Kiedy zagląda do przydrożnego rowu, dokonuje niezwykłego odkrycia! 
 
 
Czwarty tom uwielbianej przez dzieci serii o przygodach najliczniejszej i najsympatyczniejszej książkowej rodziny. Ukazał się jeszcze przed świętami, ale teraz najlepsza okazja by tę książkę przeczytać!
 
Zbliża się wielkie święto: orkiestra kierowców ciężarówek obchodzi swoje 25-lecie! Na tak ważnej imprezie nie może zabraknąć taty i mamy, więc tego wieczoru ośmioro dzieci i Rurek zostają pod opieką babci. I właśnie wtedy przed domem zatrzymuje się taksówka, z której wysiada nieznajomy z mnóstwem walizek. Kto to? Po co przyjechał? Czego szuka nocą w lesie? Zbliżające się Boże Narodzenie będzie wyglądało zupełnie inaczej, niż wszyscy sobie wyobrażali… 
 
 
 
Inne książki o świętach - TUTAJ

Komentarze