Świąteczne polecanki - #1


Plan był ambitny. Polecać od 1 grudnia książki na świąteczne prezenty. Codziennie jeden post... Dużo zdjęć... Komentarz... Ha! Tymczasem mój pokój zapełniał się książkami nadsyłanymi przez wydawców, ja wydawałam okrzyki zachwytu i ustawiałam, układałam... Zrobił się stos... Jak szybko przeczytać je wszystkie, gdy jest poza nimi toczy się normalne życie - praca, dom, dzieci? Pozwólcie zatem, że mój stosik zaprezentuję bardzo skrótowo /a w przyszłości nieco szerzej/ w kilku odcinkach, szczerze polecając Wam te książki na prezenty świąteczne. Mądre, ciekawe, niektóre bardzo zabawne i co najważniejsze - pięknie wydane! 

DLA PRZEDSZKOLAKÓW 

„Czy ktoś widział zajączka?” - najnowsza książka Przemysława Wechterowicza. Zabawna, wciągająca i zaskakująca opowieść z morałem dla dzieci w wieku od trzech lat, wspaniale zilustrowana przez Nikolę Kucharską.


Nie znacie jeszcze Pana Brumma? Chooo-inka! Najwyższy czas nadrobić zaległości, bo Pana Brumma wciąż i wciąż spotykają nowe przygody, za którymi ciężko nadążyć! Oto zbiór kilkunastu historyjek z życia sympatycznego Misia, Borsuka i Kaszalota. A już niedługo ukażą się część 2 i 3, bądźcie czujni!„Żubr Pompik. Wyprawy” to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku 3+, w której sympatyczna żubrza rodzina wyrusza na wędrówkę śladem polskich parków narodowych. Edukacyjnie i ciekawie. Warto!
Wasze dzieci lubią komiksy? A może jeszcze nie wiedzą, że lubią? Cztery komiksowe historie o nietuzinkowej parze przyjaciół: Mamie Mu, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, i Panu Wronie, który zawsze musi trochę ponarzekać i pokrakać. To im się spodoba!

Kolejna, czwarta przygoda Misia Zbysia i Borsuka Mruka. Tym razem wezmą udział w poszukiwaniu ukrytego pirackiego skarbu! Również KOMIKS! Komiksy od przedszkola! Polecam baardzo!

Basia i jej przygoda na basenie. Przedszkolaki lubią - baardzo!Ciepłe i pogodne opowiadania o przygodach małej myszki Hani, która razem z rodzicami mieszka w mysim domku. Jak każdy maluch lubi się bawić i obserwować świat. Lepi bałwanka i pisze list do Świętego Mikołaja, rysuje smoki, chodzi z mamą na spacery, czasami nie chce jeść i marudzi...Sympatyczne..


Coś dla dużych i małych miłośników Astrid Lindgren. Opowiadanie zilustrowane przez mało jeszcze znaną w Polsce Marit Törnqvist, której wspaniale udało się oddać charakter dawnej Smalandii oraz jej mieszkańców. Trzeba to mieć!


Ponadczasowa książka w Serii z Niezapominajką Wydawnictwa WILGA. Marceli Szpak uwielbia rozmyślać. Przemierza świat w towarzystwie Leszka Zająca i nie może się nadziwić jaki ten świat różnorodny! Przyjaciele mają mnóstwo tematów do rozmów, bo przecież wokoło dzieje się tyle ciekawych rzeczy… Pamiętacie serial animowany w TV?

Czy wiecie, że Reksio też był kiedyś szczeniakiem? I że od samych narodzin spotykały go niezwykłe przygody? "Reksio szczeniak" to dotąd niepublikowane opowiadanie, oparte na odnalezionym po latach scenariuszu twórcy postaci Reksia – Lechosława Marszałka pt. "Reksiowe cyrki".

Przekonajcie się, że Reksio jest niezwykle ciekawy świata! Z tej książki młody czytelnik dowie się z niej, m.in. jak zbudowany jest skafander kosmiczny, dlaczego się uśmiechamy, jak powstaje tęcza, czym są bakterie i wirusy? Encyklopedia w przystępny sposób wyjaśnia podstawowe zagadnienia z zakresu astronomii, fizyki, chemii, biologii czy techniki.Trzy książki z serii opowieści dla najmłodszych. Pogodne historyjki o przyjaźni i zabawie, których bohaterami są Reksio oraz jego znajomi. Dzięki dużym literom, ułatwiającym czytanie, książki mogą stać się także pierwszą samodzielną lekturą dla nieco starszych czytelników.

Coś dla miłośników przygód Martynki. Nowe wydania! Nie tylko dla dziewczynek! Z moich obserwacji wynika, że po te książki sięgają również chłopcy.
 
"Martynka małe historie do czytania przed snem" - w zbiorze opowiadania do czytania na dobranoc: Martynka kocia mama, Martynka tańczy, Martynka w krainie baśni, Martynka i spotkanie z duchami, Martynka księżniczka i rycerz, Martynka i tajemniczy książę.
"Martynka małe historie o wielkim szczęściu" - w zbiorze opowiadania: Martynka i 40 kuchcików, Martynka i osiołek Wesołek, Martynka i braciszek, Martynka na biwaku, Martynka w pociągu, Martynka pod żaglami
"Martynka małe historie o zwierzętach" - w zbiorze opowiadania: Martynka poznaje ptaki, Martynka i kucyk, Martynka chroni przyrodę, Martynka i króliczek, Martynka u cioci Lusi, Martynka i pies bohater. 
Nowe książki o Elmerze są idealną propozycją na prezent dla wszystkich fanów kolorowego kraciastego słonia."Elemer i kolorowe przygody" -w tomie nowe 4 opowiadania: Elmer i Super El, Elmer i wielki ptak, Elmer i Słonięty Mikołaj, Elmer i melodie. 


To jeszcze nie wszystko...
cdn...

Komentarze

 1. Za duzi, za duzi :( Nie wiem kiedy to się stało, ale nadszedł czas, że ta kategoria odeszła w niebyt. Choć nie powiem, Samojlika dla najmłodszych Młodszy może by wziął do rąk :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że razem świetnie byście się bawili również przy Mamie MU - to komiks! Ja z niej nigdy nie wyrosnę :-))

   Usuń
  2. Skłamałbym gdybym powiedział, że nie kupujemy już żadnych hitów sprzed lat. Ostatnio nabyliśmy nowego Brumma :) Ale akurat o Mamie Mu w wersji komiksowej czytałem letnie opinie, więc odpuściłem :)

   Usuń

Prześlij komentarz