Gotuj z dzieckiem. Eksperymentuj z dzieckiem

Te dwa komplety kart, zapakowane w pudełka kryją w sobie mnóstwo doświadczeń. Jedne z nich pobudzają apetyt na smakowite dania, inne na odkrywania świata. Oba zestawy świetnie sprawdzą się jako świąteczne prezenty. Dla całej rodziny!

Eksperymentuj z dzieckiem
autor: Jarosław Wasilewski
Opracowanie graficzne: Ewa Brychcy, Paulina  Frischke
Sierra Madre, 2016


30 kart dla młodych odkrywców! Fascynujące eksperymenty przedstawia Jarosław Wasilewski, założyciel FUNiniversity - interaktywnych warsztatów, podczas których dzieci zamieniają się w naukowców i odkrywców.
W pudełku oprócz kart znajdziecie spis eksperymentów z oznaczeniem poziomu trudności i informacją co jest potrzebne do jego wykonania. Na początek możecie np. wybrać taki, do którego potrzebujecie najmniej przedmiotów. 
"Nie pękaj, balon!" - czyli karta z nr 10 - do tego eksperymentu potrzebny jest tylko balon i patyczek do szaszłyków. Dzięki niemu przekonacie się, że można przebić balon tak, aby nie pękł. Inny również dość prosty eksperyment udowodni, jakie figle płata czasem nasz wzrok / Dziurawa ręka - karta nr 24/. Jest w czym wybierać! 30 kart - 30 doświadczeń, ćwiczeń, ciekawostek. Sporo informacji o otaczającym nas świecie i odpowiedzi na ciekawe pytania: Czym grozi brak wapnia w organizmie? Ile kolorów kryje w sobie czarny tusz? Czy sznurek może przewodzić dźwięk? Jak zrobić niewidzialny atrament? 
Na każdej karcie znajdują się wskazówki do wykonania eksperymentu, naukowe wyjaśnienie i rady dla młodego naukowca. Ten zestaw z pewnością zachwyci ciekawe świata dzieci.Dania główne, desery, przekąski, napoje... Joanna Mentel, autorka tych przepisów zachęca do eksperymentowania w kuchni, do wspólnego, rodzinnego spędzania czasu wśród zapachów i smaków. Przygotowując karty kierowała się preferencjami dzieci. Zadbała by w przepisach zamiast cukru znalazł się miód, bakalie, mąką pełnoziarnista i jogurt zamiast śmietany.
Na dodatkowej, dużej karcie znalazł się spis przepisów, czas wykonania, poziom trudności i kilka dodatkowych porad dotyczących np. miar.

Gotuj z dzieckiem
tekst i fotografie: Joanna Mentel
Opracowanie graficzne: Ewa Brychcy
Sierra Madre, 2016


Karty można wykorzystywać na wiele sposobów. Losowo wybierać jaką potrawę zrobicie danego dnia, lub po prostu szukać inspiracji na śniadanie, obiad, kolację czy deser. Chrupiąca granola, owocowe szaszłyki w czekoladzie, ciasto wiewiórkowe, pociąg do kanapek, biedronkowa polana, koreczki stateczki.... Znajdziecie tu słodkości i pomysły na urozmaicenie talerza niejadka.
Piękne zdjęcia na kartach pobudzają zmysły. To zestaw nie tylko dla młodych kucharzy. Niejeden rodzic z radością umieści karty w kuchni, by mieć je zawsze pod ręką.


Oba zestawy z pewnością zapewnią rodzinną rozrywkę, której efektem może być poszerzenie wiedzy i smakowite dania. Szukając prezentów miejcie je na uwadze. Szczerze polecam!

Komentarze