Zasypianki


Kołysanki, wierszyki na dobranoc… Nie powinno ich zabraknąć na półce malucha. W tym zbiorze znalazły się te znane i mniej znane. Będą miłym prezentem dla dziecka a nam, rodzicom przydadzą się do wieczornego rytuału usypiania. Już w łóżeczku, z książką w ręku możemy czytać, oglądać, śpiewać.. Możemy rozmawiać z dziećmi o kolorowych ilustracjach.

Zasypianki
praca zbiorowa
ilustracje: Elżbieta Jarząbek i Ryszard Matecki
Wydawnictwo Publicat, 2017


„A,a – kotki dwa”, „Ach, śpij kochanie”, „Idzie niebo”, „Bajka Iskierka” /czyli „z popielnika na Wojtusia..”/, „Jadą, jadą misie”, „Już gwiazdy lśnią”. Znacie? Z pewnością! To utwory, które kojarzą się nam z dzieciństwem… Jestem jednak pewna, że nie każdy potrafi wyrecytować na pamięć cały wiersz lub zanucić z pamięci całą kołysankę. Ta książka Wam pomoże!
 

Teksty m.in. Jana Brzechwy, Wandy Chotomskiej, Doroty Gellner, Czesława Janczarskiego, Janiny Porazińskiej i Danuty Wawiłow dopełniają sympatyczne, kolorowe ilustracje, na których senne koty, misie a nawet księżyc szykują się do snu. 
To kartonowe wydanie, dlatego posłuży Wam przez wiele wieczorów. Taki książkowy "pomocnik w zasypianiu" warto mieć wieczorem pod ręką. Polecam!

Komentarze