Burze kuchenne i bestie bezsenne. Dziewczynka
Oto książki, które rodzice powinni dostawać tuż po narodzinach dziecka. Nie, nie… wcale nie za wcześnie! Owszem, mają przed sobą jeszcze kilka lat zanim zetkną się z przedstawionymi w książce  problemami, ale nic nie szkodzi, gdy wcześniej się do nich przygotują. Przed nimi kilka lat by nauczyć się oswajać przedszkolaka. Marudne poranki, problemy z zaśnięciem, bałaganiarstwo....Już teraz warto opracować strategię.

Burze kuchenne i bestie bezsenne. Dziewczynka
Burze kuchenne i bestie bezsenne. Chłopiectekst: Daniel Chmielewski
ilustracje: Maciej Łazowski
Wydawnictwo TADAM, 2017


Autorzy tych dwóch pozycji, zadedykowanych rodzicom DZIEWCZYNEK i CHŁOPCÓW przedstawiają w III aktach życie pod jednym dachem z kilkulatkiem i w zabawny sposób podpowiadają jak poradzić sobie z problemami dnia codziennego.
Spójrzcie, czy tak przypadkiem nie wyglądacie rano przed wyjściem z domu do pracy? ;-)
To oczywiście nie są tylko książki dla rodziców. Jak najbardziej należy je czytać wraz z dzieckiem.
Autor zadbał nawet o to, by każde z nich poczuło się bohaterem tych opowieści. W puste pola możecie wstawić imię dziecka. Krótkie, zabawne historyjki /niestety tylko trzy/ można czytać np. przed snem.Wspólna lektura z pewnością Was rozbawi i co najważniejsze zainspiruje. Autor przedstawia proste „sztuczki”, jak sprytnie postępować z przedszkolakiem by osiągnąć wymarzony cel /czyt. sprawić by nareszcie zasnął, posprzątał swój pokój czy szybciej szykował się do wyjścia z domu/.
Gdy po przeczytaniu tych książek poczujecie niedosyt, zastanówcie się nad własnymi scenariuszami. W rodzinie jak na scenie, każdego dnia odgrywają się niezliczona ilość przedstawień z dziećmi w rolach głównych. Każdy z nas może dopisać sobie kolejne akty sztuki. Awantury w sklepie? Kłótnie z rodzeństwem? Wybrzydzanie przy stole? Ach, wychowanie dzieci to wielkie wyzwanie i WIELKA SZTUKA! Ale gdyby tak zapamiętać, że to my piszemy jej scenariusz? Dobrej zabawy i powodzenia!! 
Wersja dla CHŁOPCÓW:

Komentarze