O Wilku... Kolejne historie


To chyba nic dziwnego, że seria o tym wilku jest jedną z moich ulubionych. Niedawno w naszym domu pojawiły się cztery kolejne jego przygody oraz …. sam Wilk! Ach, nie muszę chyba mówić, że od razu poczuł się u nas, jak u siebie :-) Zaraz zagonił nas do lektury, a potem kazał się wozić po Szczecinie i okolicy. Zabraliśmy go w miejsce, gdzie mógł podziwiać widok na miasto, a kolejnego dnia na zieloną trawkę. Był zachwycony! 


O czym są kolejne przygody sympatycznego Wilka, o którym pisałam już wcześniej TUTAJ?
„O Wilku, który chciał się zakochać”
tekst: Orianne Lallemand
ilustracje: Éléonore Thuillier
przekład: Iwona Janczy
Wydawnictwo adamada


Pierwsza z książek, które tym razem do nas dotarła, jest o tym jak Wilk pewnego dnia postanowił znaleźć wilczycę swego życia. Wiadomo, wiosna, zakochani a wilk nagle poczuł się bardzo samotny. Jak znaleźć miłość? To nie taka prosta sprawa, zwłaszcza, że leśne zwierzęta dają Wilkowi różne rady.. Ale żadna tak naprawdę się nie sprawdza… Wpaść w sidła? Zrobić się na bóstwo, a wtedy się uda? A może wystarczy być oryginalnym i błyskotliwym? Jeśli znacie już naszego bohatera, to wiecie, że wypróbuje wszystkich rad. Która okaże się skuteczna dowiecie się z lektury. 
„O Wilku, który nie lubił chodzić” 
Kolejna przygoda to opowieść o tym, jak zmęczony Wilk, postanowił skończyć z chodzeniem na piechotę. W tę historię autorka wplata nazwy wszystkich miesięcy. Dowiadujemy się więc, że w styczniu Wilk kupił sobie rower, w lutym szalał na nartach, w marcu nabył piękne auto itd. W ten sposób czytając kolejną dowcipną opowieść mali czytelnicy utrwalają sobie nazwy miesięcy i różne rodzaje środków lokomocji .. 
„O Wilku, który podróżował po świecie” ta książka jest o tym, jak znudzony zimą Wilk postanawia wyruszyć w świat. Czas odwiedzić miejsca, o których zawsze marzył! Wraz z nim odwiedzimy m.in. europejskie stolice - Paryż, Londyn, Rzym oraz Egipt, Kenię, Madagaskar i Nepal, gdzie Wilk wspiął się na najwyższy szczyt w Himalajach.
 
 „O Wilku który został gwiazdą rocka”
Tym razem Wilk odkrywa swoje talenty. Wszystko zaczyna się niewinnie, od marzeń.. A potem wystarczy tylko by niejaki pan Puchacz nazwał go artystą. Wilk uwierzył w siebie. Malarstwo, poezja, rzeźbiarstwo, kabaret, film, by wreszcie odkryć, że jego skarbem jest GŁOS! Czy bycie gwiazdą rocka spodoba się Wilkowi i porzuci spokojne życie w lesie? Koniecznie sprawdźcie!

Każda z tych opowieści to dowcipnie napisana i równie zabawnie zilustrowana historia dla dzieci w wieku przedszkolnym, ale nie tylko. Rozbawi również starszych czytelników, a przede wszystkim rodziców, którzy będą ją czytać kilkulatkom. A to bardzo ważne, prawda? Przyznacie, że czytanie maluchom nuuudnych i banalnych historyjek jest strasznie męczące.. To wręcz zniechęca do czytania dzieciom! Zawsze to podkreślam, że dobre książki dla dzieci, to te które nie nudzą dorosłych.
Seria o Wilku to nie tylko zabawne opowieści. Każda z nich czegoś uczy i niesie przesłanie. Nazwy miesięcy, kolorów, ciekawe miejsca na świecie, artystyczne zawody, pochwała przyjaźni...

Mam nadzieję, że zachęciłam Was do poznania przygód tego niezwykłego Wilka. Nam możecie zaufać! Ten Wilk to wyjątkowo sympatyczna bestia! :-)
Zdradzę również, że u Was też może zamieszkać. Zajrzyjcie na stronę Wydawnictwa adamamada do działu PLUSZOWE MASKOTKI :-)

Komentarze