Brzuchem do góry


Ach, wiosna w tym roku nas nie rozpieszcza... Myślami wybiegamy w przyszłość.. Gdy nadejdzie lato, chcemy wylegiwać się na słońcu! Chcemy leniuchować!
 
Brzuchem do góry
tekst i ilustracje: Urszula Palusińska
Wydawnictwo Dwie Siostry, 2017


Autorka tej książki w bardzo pomysłowy sposób przedstawia nam świat widziany z pozycji horyzontalnej... Wakacje u cioci i wujka.. Słońce świeci.. Każdy korzysta z promieni słonecznych, gdzie tylko się da.  
Wszyscy leżą. Nie tylko na trawie... Wszyscy patrzą w górę...Wujek, ciocia /choć w kuchni ziemniaczki dochodzą/, Emilia, mały Euzebek, Karol, sąsiad wylegujący się w kole ratunkowym na jeziorze i sąsiadka w drodze do sklepu zrobiła sobie przystanek... Leży listonosz, leży stolarz, leżą harcerze na warcie... Każdemu potrzebna jest chwila przerwy w pracy...Tylu leżących postaci w książce jeszcze nikt nie widział! :-)



A gdy tak leżą, co widzą? Dzięki niezwykłym ilustracjom przekonacie się jak wygląda świat z ich leżącej perspektywy.
Młodszy czytelnik przez chwilę może mieć problem z odbiorem tej książki. Lecz po krótkim wprowadzeniu, bardzo szybko zrozumie o co w tym wszystkim chodzi. 
Te litery nie znalazły się tutaj przypadkowo...

I ten pająk w swojej sieci również.
Na każdej stronie dominuje inna kolorystyka. Autorka ogranicza się jednak do stosowania maksymalnie trzech kolorów na jednej ilustracji, co niewątpliwie korzystnie wpływa na ich odbiór.

Niezwykła to książka ze względu na ciekawy format i pomysłowe spojrzenie na świat z innej perspektywy. 
Urszula Palusińska bawi się z czytelnikiem i oferuje chwile dobrej rozrywki w trakcie czytania i oglądania. 

Komentarze