Alojzy@kot_w_podróżyPoznajcie kota Alojzego, odkrywcę i zbieracza, który z walizką na kółkach zwiedza świat. Ciekawość pcha go coraz dalej. Wszak tyle niezwykłych miejsc i tajemnic czeka na odkrycie! 


Alojzy@kot_w_podróży
Roksana Jędrzejewska – Wróbel
il. Agnieszka Żelewska, Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski - Ragno
Wydawnictwo Media Rodzina, 2017

Alojzy to kot, który na myśl o dalekiej wyprawie odczuwa dreszcz emocji. Uwielbia odkrywać nowe miejsca i poznawać inne koty. Dzięki swym podróżom po świecie uczy się wielu rzeczy. To sprawia, że czuje się bogaty, choć wiele nie posiada. Tylko jedną walizkę. Ale za to wypełnioną poczuciem humoru, całym mnóstwem energii i ciekawością...A! Jest w niej jeszcze paczka suszonych myszy! :-)Kot Alojzy jest kotem wolnożyjącym. Nigdy nie myślał o tym, dlaczego nie posiada własnego domu. Jednak, gdy pewnego dnia Ktoś zapyta go o adres, Alojzy zacznie się zastanawiać: Czy każdy powinien mieć swój dom? Czy aby być szczęśliwym musimy być tacy jak wszyscy? Czy da się odnaleźć to, czego się nigdy nie zgubiło? Książka o kocie Alojzym to krótka ale treściwa opowieść o życiu według własnego scenariusza. Bez względu na opinie innych. Alojzy to kot z pasją, który robi to, co kocha. Choć przez moment przeżywa chwile zwątpienia, w końcu dochodzi do słusznych wniosków. :-)
Tekst autorki niesie przesłanie, że nie warto się porównywać z innymi. Każdy z nas jest przecież inny i choć łączy nas wiele podobieństw, to wszyscy jesteśmy wyjątkowi.

Wielkim atutem tej książki oprócz mądrego tekstu jest szata graficzna, którą tworzą kolaże zdjęć. Ręcznie wykonane koty w podróży prezentują się wspaniale!

Opowieść o kocie Alojzym, wiecznym wędrowcu, który nie ma własnego adresu, polecamy wraz z kotem Rudolfem, który od jakiegoś czasu swój adres już ma. On o tym marzył, a Alojzy? Sprawdźcie czy też szuka domu. Polecamy lekturę, nie tylko miłośnikom kotów! 


Komentarze