TEK. Nowoczesny jaskiniowiec
Jeśli Wasze dzieci wciąż wpatrują się w swój tablet i nawet nie chcą spojrzeć na książki, spróbujcie podsunąć im opowieść o Teku, nowoczesnym jaskiniowcu. Może na początku nie zauważą zamiany? ;-)

Na okładce wskaźnik baterii wskazuje, że jest naładowana do pełna, jest też połączenie z internetem. Możecie powiedzieć, że ten "tablet" trochę inaczej funkcjonuje. Trzeba odwracać w nim strony, by coś zaczęło się dziać. Na początku oczywiście potrzebny jest KOD.! Mam nadzieję, że sobie poradzą...


TEK. Nowoczesny jaskiniowiec
tekst i ilustracje: Patrick McDonne
przekład: Grażyna Chamielec
Wydawnictwo Kinderkulka, 2017


Tek, bohater tej opowieści to mały, owłosiony jaskiniowiec, który prawie wcale nie wychodzi ze swej jaskini... Nie chce bawić się z przyjaciółmi, nie zwraca kompletnie uwagi na to co dzieje się wokół niego... Wciąż tkwi "przyklejony do telefonu, tabletu, albo konsoli do gier. Całymi dniami i całymi nocami. Bez przerwy." Omijają go ciekawe wydarzenia, epoka lodowcowa, ewolucja... Nic nie jest w stanie oderwać go od gier...
Oczywiście martwi to jego rodziców. Smuci przyjaciół, którzy chętnie pobawiliby się z nim na świeżym powietrzu...Tymczasem czas ucieka bezpowrotnie, a on tkwi w swej jaskini..


Szkoda, że tata nie odkrył jeszcze jak rozpala się ogień. Wtedy mógłby wygonić syna z jaskini...


Na szczęście zdarzy się coś co wyrzuci Teka w powietrze, razem z jego telefonem, tabletem i konsolą do gier. Dzięki temu straci połączenie! :-)
A gdy Tek straci połączenie wreszcie dostrzeże otaczający go świat!! Będzie uratowany!!

Książka Patricka McDonell'a to dowcipna historia o zagrożeniach płynących z uzależnień od internetu. Jej kształt, forma, zabawne ilustracje i tekst gwarantują, że zainteresuje niejednego "jaskiniowca", który uwielbia spędzać czas w wirtualnym świecie.

Ta lektura to świetna zabawa nie tylko dla dzieci. Rodziców może natchnąć do działania. Chociaż nie możemy liczyć na Wielkiego Wybuchacza, to chyba wiemy jak przerwać połączenie? :-)

Szczerze polecam tę wyjątkową książkę! Absolutnie rewelacyjna! :-))

Komentarze