Przesuń paluszkiem - seria dla najmłodszych


Pod koniec marca do księgarń trafią te oto książeczki dla maluchów. Do ich czytania niezbędny jest  maleńki paluszek, dzięki któremu ożyją ilustracje!

Kiedy słońce wstaje
Gdy przychodzi wieczór
projekt, tekst i ilustracje: Gabriele Clima
tekst polski: Natalia Mętrak
Wydawnictwo WILGA, 2017
seria: przesuń paluszkiem


W pierwszej z nich, maluchy mogą zaobserwować zmiany jakie zachodzą gdy wstaje dzień. Jak zmieniają się barwy, gdy zza horyzontu wyłania się żółtopomarańczowa kula. Na każdej ze sztywnych kart, o jasnych, słonecznych kolorach, do opowiedzenia jest inna historia. A to o pisklętach czekających w gniazdku na pyszne kąski, a to o obciętych warkoczach, a to o małym wielorybku, który płynie ze swą mamą. Paluszkiem można sprawić, że nad dachem domu pojawią się błyskawice. Ach, jak przyjemnie będzie również zapalić 4 świeczki na torcie!

W kolejnej książeczce mały czytelnik może sprawdzić co dzieje się, gdy przychodzi wieczór. Tutaj ilustracje są już w wieczornych barwach. Fiolety i niebieskości kojarzą się z barwami nocy.. Na kartach zobaczymy usypiające w doniczkach kwiaty, leśne zwierzątka wstające ze snu. Mali czytelnicy mogą pomóc w kołysaniu do snu  małpki i usypianiu zwierzątek na łące. Ciekawe czy zgadną czyje oczy widać wśród leśnych krzewów. Ciekawe czy sami zasną? Z paluszkiem w dziurce?Obie książki mają twarde mocne, kartonowe strony.To bardzo ważne w przypadku książek, które będą nieustannie dotykane przez małe palce. Bardzo podoba mi się ta seria i nie wątpię, że może podbić małe i duże serca. Dzieci tak bardzo lubią uczestniczyć w „czytaniu” książek. Tutaj wspierają tekst przesuwając paluszkiem podwójne karty, dzięki czemu tworzą opowieść.

Komentarze

  1. Genialne książeczki. Na pewno się w nie zaopatrzymy.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz