Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okularyCo zrobić, gdy nasze dzieci niechętnie wkładają okulary? Mają z tym problem w przedszkolu lub w szkole? Ktoś ich przezywa, ktoś z nich drwi? Przeczytajcie wspólnie tę sympatyczną, świetnie zilustrowaną historię, która pokazuje jak można zaimponować tym którzy z nas się śmiali. A to wszystko dzięki książkom i okularom! 

Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary
tekst: Jennifer Berne
ilustracje: Keith Bendis
przekład: Janusz Kokoszewski, Dorota Koman
Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2017


Szpak Kajtek dużo czasu spędza w bibliotece… Kocha czytać! Z książek czerpie wiedzę i poznaje świat. Pewnego dnia odkrywa jednak, że świat który widzi jest trochę niewyraźny…
Na szczęście Pani Zaczytana, bibliotekarka radzi mu udać się do okulisty by zbadał wzrok. Okulista zaleca Kajtkowi noszenie okularów.

Początkowa radość ze ślicznych binokli szybko mija. Inne szpaki drwią sobie z Kajtka i przezywają…Dla poprawy humoru mały szpak zaczyna przypominać sobie sławne postacie, które nosiły okulary i wtedy…

Wtedy Kajtka spotyka straszna przygoda. Zostaje uwięziony przez wielki głaz. Choć sytuacja wygląda na beznadziejną /mały szpak, wielki głaz/ Kajtek nie traci głowy. Przydaje mu się wiedza, którą zdobywał przez lata czytając książki. Przy pomocy okularów /!/ udaje mu się sprowadzić pomoc. 
Historia szpaka Kajtka to sympatyczna opowieść pokazująca dzieciom, zalety czytania. Bohaterowi życie uratował spokój, opanowanie i przede wszystkim wiedza którą zdobył czytając książki. Dzięki niej wiedział jak wykorzystać swoje okulary by sprowadzić pomoc.
Ta niezwykła przygoda z dobrym zakończeniem spodoba się z pewnością małym okularnikom.
Idealna do czytania dla małego szpaka, dziewczynki lub chłopaka! :-)

Komentarze