Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksyNosi za duże buty, by móc w nich kiwać palcami. Ma swoje sposoby na mycie podłogi i robienie naleśników. Trochę nieśmiała, szczególnie na proszonych przyjęciach. Nie lubi szkoły. Często wyprowadza z równowagi dorosłych. Poza tym - odważna, silna, o wielkim sercu i z głową pełną pomysłów. Taka właśnie jest Pippi! Za to ją lubimy!
Niedawno ukazał się drugi tom komiksów z jej przygodami. Dla wszystkich wielbicieli /dużych i małych/ tej niezwykłej dziewczynki, to kolejna porcja dobrej zabawy. A dla tych, którzy jeszcze Pippi nie znają - świetny początek znajomości.


Pippi zawsze sobie poradzi i inne komiksy
tekst: Astrid Lindgren
ilustracje: Ingrid Vang Nyman
przekład: Anna Węgleńska
Wydawnictwo Zakamarki, 2016
tom drugi

Co czeka na nas w środku? Dwanaście krótkich historyjek komiksowych, w których ta najsilniejsza dziewczynka na świecie m.in. staje w obronie słabszych udowadniając, że nie warto z nią zadzierać, z fantazją rozprawia się ze złodziejami, którzy chcieli ukraść jej cenny kufer - wrzuca ich na szafę w pokoju a potem tańczy z nimi polkę i serwuje kolację....


... ratuje dzieci z pożaru, wybiera się na proszony obiad, szuka spunka, urządza swoje przyjęcie urodzinowe, na którym wśród zaproszonych gości jest m.in. jej koń a wśród zabaw ulubiona w "niedotykanie podłogi", rozbiera choinkę i nie przeszkadza jej w tym wcale fakt, że .... nie ma w domu choinki:-)


Ach, jak dobrze, że gdy do willi Śmiesznotki przybywa jej ojciec - król Efraim Pierwszy Pończocha, Pippi decyduje w ostatniej chwili pozostać ze swymi przyjaciółmi i nie odpływa na wyspę Kurrekurredutt.  Bo przecież "Dla dzieci najlepsze jest uporządkowane życie. Szczególnie kiedy mogą porządkować je sobie same". Rozumie to nawet jej tata. A my cieszymy się z Tommym i Anniką, bo wiemy, że dzięki temu możemy liczyć na ich kolejne, wspólne fantastyczne przygody!Komiksy z Pippi w roli głównej ukazywały się w Szwecji w piśmie dla dzieci "Klumpe Dumpe". Od 1957 roku do 1959 roku w każdym numerze, w specjalnej rubryce najmłodsi mogli przeczytać komiksy, które bazowały na opowiadaniach wydanych wcześniej w książkach Astrid Lindgren. W sumie powstało ich ponad trzydzieści.
Wydawnictwa Zakamarki, w 2015 roku z okazji siedemdziesiątych urodzin Pippi Pończoszanki rozpoczęło publikowanie odnowionych komiksów zawierających po dwanaście historyjek.

Szczerze polecam ich lekturę na lato i... przez cały rok!

O pierwszym tomie pisałam tutaj - KLIK.

Pippi się wprowadza

Komentarze