Domy

 „Domy” to pięknie zilustrowana książka obrazkowa. Czy to album dla małych architektów? Tak, ale dla tych z dużą wyobraźnią. Nie zdziwi ich dom w kształcie buta i podwodne domy mieszkańców Atlantydy. Nieograniczona jest wyobraźnia ludzka… Dom może być wszędzie!

Domy
tekst i ilustracje: Ellis Carson
przekład: Magdalena Gołdanowska

Wydawnictwo Wilga, 2016
Na stronie tytułowej widzimy gołębia, który wyfrunął ze swego domu – gniazda i zaprasza nas na wycieczkę po zwykłych i niezwykłych domach ludzi. Znajdowanie gołębia /wybaczcie jeśli się mylę i to zupełnie inny ptak/ na kolejnych kartach książki, może być dodatkową atrakcją nie tylko dla najmłodszych czytelników. W środku czeka na Was chatka na wsi i mieszkanie w mieście. Dom na morzu i w wigwamie. W pałacu i w podziemiach. Autorka nie zapomniała o tych, którzy żyją ....na walizkach.
Dom wiele mówi o człowieku. Dlatego znajdziemy tu taki ze sterylnym otoczeniem i taki, przed którym kwiatki rosną w wielkiej wannie i wyrastają ze starego buta… Mnie zdecydowanie podoba się ten drugi!
Domy niskie i wysokie. Domy bogaczy i biedaków. Domy podwodne i dziuple w drzewach.Wizerunki domów Autorka przedstawia na zasadzie kontrastu. Świat realny miesza z fantastycznym. Dom babuszki obok domu księżycoluda. Dom japońskiego biznesmena obok domu nordyckiego boga. Można puścić wodze fantazji i wspólnie z dziećmi wybrać najwygodniejsze dla Waszej rodziny lokum :-)

Artystka sportretowała również swój dom i pokój w którym tworzy. Sporo w nim drobiazgów, które odnajdziecie na wcześniejszych ilustracjach. Miłej zabawy w poszukiwania życzę!