Domy

 „Domy” to pięknie zilustrowana książka obrazkowa. Czy to album dla małych architektów? Tak, ale dla tych z dużą wyobraźnią. Nie zdziwi ich dom w kształcie buta i podwodne domy mieszkańców Atlantydy. Nieograniczona jest wyobraźnia ludzka… Dom może być wszędzie!

Domy
tekst i ilustracje: Ellis Carson
przekład: Magdalena Gołdanowska

Wydawnictwo Wilga, 2016
Na stronie tytułowej widzimy gołębia, który wyfrunął ze swego domu – gniazda i zaprasza nas na wycieczkę po zwykłych i niezwykłych domach ludzi. Znajdowanie gołębia /wybaczcie jeśli się mylę i to zupełnie inny ptak/ na kolejnych kartach książki, może być dodatkową atrakcją nie tylko dla najmłodszych czytelników. W środku czeka na Was chatka na wsi i mieszkanie w mieście. Dom na morzu i w wigwamie. W pałacu i w podziemiach. Autorka nie zapomniała o tych, którzy żyją ....na walizkach.
Dom wiele mówi o człowieku. Dlatego znajdziemy tu taki ze sterylnym otoczeniem i taki, przed którym kwiatki rosną w wielkiej wannie i wyrastają ze starego buta… Mnie zdecydowanie podoba się ten drugi!
Domy niskie i wysokie. Domy bogaczy i biedaków. Domy podwodne i dziuple w drzewach.Wizerunki domów Autorka przedstawia na zasadzie kontrastu. Świat realny miesza z fantastycznym. Dom babuszki obok domu księżycoluda. Dom japońskiego biznesmena obok domu nordyckiego boga. Można puścić wodze fantazji i wspólnie z dziećmi wybrać najwygodniejsze dla Waszej rodziny lokum :-)

Artystka sportretowała również swój dom i pokój w którym tworzy. Sporo w nim drobiazgów, które odnajdziecie na wcześniejszych ilustracjach. Miłej zabawy w poszukiwania życzę!


Komentarze

 1. Kolejne arcydziełko. Pozostawia duże pole do poszukiwań, zwiedzania, odkrywania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam do zaoferowania program sprawdzający www.antyplagiat.net
  Jest to program przeznaczony na komputery z systemem Windows
  który umożliwia dokładne sprawdzanie różnego rodzaju tekstów czy nie zostały wykorzystane na innych stronach internetowych.

  Programem można sprawdzać dowolną ilość tekstów zarówno mogą to być artykuły, prace dyplomowe.


  Zapraszam do obejrzenia filmiku instruktażowego

  http://www.youtube.com/watch?v=TWxQZrZMU2U

  Sam skorzystałem i polecam w 100%!
  Tyg

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz