Ernest


Kiedy myślicie, że spróbowaliście już wszystkich sposobów. Gdy już chcecie się poddać, rozejrzyjcie się wokół. Może gdzieś w pobliżu Was jest przyjaciel, który da Wam dobrą radę?

ERNEST
tekst i ilustracje: Catherine Rayner

przekład: Anna Gołębiowska
Wydawnictwo EneDueRabe, 2014


Ernest to ogromny łoś, który ma problem. Nie może wejść do środka książki. Ale Ernest tak łatwo się nie poddaje!

Na kolejnych stronach książki możemy obserwować jego WALKĘ by się do tej książki - wkręcić, wczołgać, wedrzeć, wgramolić, wtargnąć, wtarabanić. ufff!


Kiedy okazuje się, że wciskanie się na siłę nic nie da, Ernestowi z pomocą przyjdzie mała przyjaciółka, która wpadła na znakomity pomysł.


Na pierwszy rzut oka wydaje się, że "Ernest" to zabawna książka obrazkowa dla najmłodszych. Świetnie i pomysłowo zilustrowana /szczególnie jej ostatnia strona/! Przypadek Ernesta możemy jednak wykorzystać do rozmów z dziećmi na temat realizacji swoich pragnień.
Jego historia uczy czegoś ważnego. Czasem wydaje nam się, że nie damy rady... Próbujemy, wciskamy się na siłę w jakiś temat, kombinujemy i nic... Myślimy, że to się jednak nie uda. Nie warto się zrażać! Wystarczy zapamiętać, że to nie my jesteśmy za DUZI! To książka jest za MAŁA! A potem tylko pomyśleć jak ją powiększyć!
W tej historii ważna jest też MAŁA PRZYJACIÓŁKA łosia. Bez niej pragnienie Ernesta nigdy by się nie spełniło. Zatem niech żyją nasi PRZYJACIELE i WIARA, że MUSI SIĘ UDAĆ!

Książkę o wielkim łosiu polecamy wszystkim malkontentom!Komentarze

  1. Wszyscy chwalą tę książkę, teraz po wizycie blogerów na Tragach książki w POznaniu widać to jeszcze bardziej....zaczyna mnie ona kusić :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Mali przyjaciele mają wielką moc. Książka jest ekstra.

      Usuń

Prześlij komentarz