Mmmmm

Wyjątkowa, niezwykle kolorowa, z dużą ilością ilustracji, zupełnie pozbawiona tekstu – książka obrazkowa! Do „czytania” dla wszystkich, którzy nie znają jeszcze liter. Twarde, kartonowe strony ułatwiają częste oglądanie, strona po stronie, by móc dokładnie prześledzić historię jaka przydarzyła się pewnemu misiowi.

Mmmmm
Pomysł i ilustracje: Monika i Adam Świerżewscy
Wydawnictwo EneDueRabe, 2014


Powstała "z miłości do kolorów" jak powiedzieli w jednym z wywiadów jej autorzy. Ma pobudzać wyobraźnię i dać pole do popisu dla małych "czytelników", którzy czytać jeszcze nie potrafią. Historia o Misiu Łasuchu (widzicie na okładce jak oblizuje swój pyszczek?), który chce zdobyć przysmak może być przecież opowiedziana na wiele sposobów!
Co druga strona w książce jest odpowiednio przycięta, dzięki czemu dziecko, poruszając stroną w prawo, w lewo ma okazję (nieświadomie) odkrywać plany - bliskie i dalekie. To wprowadzenie dzieci w świat animacji. Trzeba przyznać, że autorzy puścili wodze swej fantazji... Ich kolorowy misiek przypomina rysunek dziecka.Widać ekspresję, widać miłość do kolorów.


Autorzy opowiadają za pomocą obrazów, bo inaczej nie potrafią. Mają już na swoim koncie ilustracje do książki Wandy Chotomskiej "W kraju Patataju". Na co dzień małżeństwo - projektant wnętrz i grafik tworzą ilustracje dla dzieci, nie w książkach - lecz na ścianach! Na ich stronie BOBOM.PL można zamówić malarskie naklejki na ścianę do pokoju dziecięcego. Znajdziecie tam z pewnością BOBOM-owego misia!


Komentarze

  1. A do mnie jakoś ta książka zupełnie nie przemawia. I do mojej córki też. Może to jest wina tych kolorów, nie potrafię powiedzieć dokładnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Choć to książka dla młodszych dzieci to moi chłopcy zachwycili się kolorami! Była punktem wyjścia do narzekania, że w naszym domu tylko brązy, beże... nuuuuuda... :-) Potem Młodszy opowiedział mi ją wieczorem :-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz