Krokodyl u dentysty


Aby doskonalić umiejętności językowe własne i swego syna, wypożyczyłam ostatnio kilka książek w języku angielskim dla dzieci. Oto pierwsza z nich.

„The crocodile and the dentist”

Rewelacyjna opowieść o krokodylu i dentyście autorstwa TARO GOMI. Krótka historia, bardzo prosty tekst (to na początek, by nie zniechęcić Starszego, a i Młodszy korzysta) o pewnym krokodylu i jego wizycie u dentysty. Krokodyla boli ząb ale bardzo boi się dentysty. A dentysta... boi się krokodyla ! :-) Każdy z nich myśli to samo, powtórki tekstu są w tym przypadku i bardzo zabawne i pomocne w nauce języka.Borowanie zęba było ogromnym przeżyciem dla nich obu. Mimo, że mówią sobie „do zobaczenia w przyszłym roku”, to tak naprawdę i dentysta i krokodyl nie mają już ochoty ponownie się spotkać. :-) Dowcipna historia o tym, że czasem ten kogo my się boimy, boi się tak samo.
Tarō Gomi to jeden z najpopularniejszych japońskich ilustratorów i pisarzy książek dla dzieci. Wydał ponad 300 książek w Japonii, a jego prace były przetłumaczone na inne języki. Jest absolwentem Kuwazawa Design School w Tokio.

Zainteresowanych odsyłam na stronę autora: http://www.gomitaro.com/

W Polsce chyba nie wydano, jeszcze żadnej jego książki. Nam historia o krokodylu bardzo się podobała a poza tym okazało się, że nasz angielski jest całkiem niezły! :-)

Komentarze

  1. Książeczka wygląda super i treść bardzo pouczająca:) Szkoda, że autor u nas jeszcze nie jest znany, ale kto wie... A angielskiego gratuluję!
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz