Festiwal Designu w Szczecinie

Dziś rozpoczął się w Szczecinie Design Festival 2012 – Edycja Dziecięca KIDS LOVE DESIGN. Podczas festiwalu będziemy mogli zobaczyć m. in. prace Marty Ignerskiej. Ilustrowane przez nią książki wydawane są w Polsce, a także w Hiszpanii, Francji, Norwegii i we Włoszech. Ignerska jest ilustratorką książki „Wszystko gra”, nagrodzonej w tym roku Bologna Ragazzi Award 2012.
Design Festival 2012 gościć będzie także Daniela Mizielińskiego jednego z ilustratorów książki „D.O.M.E.K.” która zdobyła wiele nagród, m. in. został Książką Roku 2008 Polskiej Sekcji IBBY (The International Board on Books for Young People). Pozycja ta została także wpisana na listę Białych Kruków 2010 przygotowywaną przez Internationale Jugendbibliothek.
Na festiwalu nie zabraknie prac mistrza polskiej ilustracji, twórcy kultowego komiksu „To ja, Gapiszon!”. Bohdan Butenkow 2006 roku otrzymał srebrny medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis, a w 2004 roku – medal Polskiej Sekcji IBBY za całokształt twórczości dla dzieci i młodzieży.
W trakcie Design Festival 2012 zaprezentowane zostaną również prace takich polskich ilustratorów,  jak: Katarzyna Bogucka, Agata Dudek,  Aleksandra Woldańska, Marianna Oklejak, Robert Romanowicz, Katarzyna Księżopolska, Agata Juszczak, Ola Cieślak, Jan Bajtlik.
Poza wystawami, w ramach festiwalu odbędą się warsztaty, spotkania autorskie i projekcje filmowe. Warsztaty poprowadzi m. in. Ewa Solarz, autorka książki „D.E.S.I.G.N.”, stale współpracująca z Łódź Design Festival. Zaplanowany jest także całodniowy wyjazd do MACHmit! Museum für Kinder w Berlinie oraz warsztaty. – Stawiamy sobie za cel oswojenie uczestników festiwalu z pojęciem designu i tworzymy przestrzeń do wspólnego doświadczania tego, czym design jest. Chcemy im uzmysłowić, że każdy przedmiot, który nas otacza, został kiedyś zaprojektowany – wyjaśnia Beata Kuracińska, organizator i kurator projektu.
Pierwsza edycja Design Festival rozpocznie się 9 marca i potrwa 10 dni. Jest to edycja dziecięca – kierowana do Dziecka: do młodego człowieka jak i do Dziecka wewnętrznego, drzemiącego w każdym dorosłym. To propozycja zarówno dla osób interesujących się designem jak i dla tych, którzy o sztuce projektowania wiedzą niewiele. – Zależy nam na tym, aby oswoić zarówno młodszych jak i starszych z pojęciem designu. Chcemy to zrobić w sposób przystępny i swobodny – mówi Beata Kuracińska.

W sobotę i niedzielę od godz. 10:00 do 17:00 będzie czynne stoisko z książkami Wydawnictwa ZAKAMARKI. Książki w targowych cenach, a dodatkowo, za PIĘĆ kupionych książek SZÓSTA GRATIS! Przy stoisku będzie również mały kącik do zabaw dla dzieci.
A ZATEM SZCZECINIANIE - PRZYBYWAJCIE!
Organizatorami Design Festival 2012Fundacja Artmosphere i 13 Muz. Szczegółowe informacje na temat programu festiwalu oraz zaproszonych gości można znaleźć na www.dsgnfestival.com.

Komentarze

 1. Wow! Nawet nie wiedziałam, że taka kultura przybywa do Szczecina, jakoś słabo rozreklamowane.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak ktoś czyta SzczecinCzyta.pl to wiedział :-) Przyjdźcie koniecznie - do zobaczenia! :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bajeczne Siostry przygotowują post o wiośnie, jeżeli macie ochotę uczestniczyć w wiosennym projekcie to proszę o zapisanie odpowiedzi Dziecka na poniższe pytanie oraz przesłanie jej na adres peggykombinera@gmail.com :)

  Jak/czym pachnie wiosna?

  Na odpowiedź czekamy do końca dnia 18 marca (niedziela).

  Karola
  bajkopisarka
  /www.bajecznafabryka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Moniko, mam nadzieję, że jutro damy radę podjechać, choć trochę napięty dzień się szykuje, chciałabym zakupić przede wszystkim Piaskowego Wilka :-). A co do Szczecin Czyta, to przyznaję się bez bicie, że nie odświeżyłam strony, ale już naprawiłam błąd :-).

  OdpowiedzUsuń
 5. Mamo_Adama, ale u Was się dzieje! Czekam na relacje!
  pozdrawiam
  m

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz